پرسش های رایج

در صورتیکه سوال شما در بین پرسش های زیر وجود ندارد، میتوانید از طریق فرم تماس با ما مشکل خود را با بخش پشتیبانی سایت در میان بگذارید.
نسخه ۳۲ بیت چه فرقی با نسخه ۶۴ بیت ویندوز دارد ؟

در کاربری عادی ممکن است تفاوتی دیده نشود ولی معمولا نسخه ۶۴ بیت توان بیشتری برای استفاده از قدرت رایانه هایی دارد که دارای پردازنده ی چند هسته ای و رَم ۴ گیگابایت یا بیشتر هستند. همچنین برخی برنامه هایی که بر پایه پردازش ۶۴ بیتی طراحی شده اند قادرند به میزان چشم گیری سریعتر از نسخه های ۳۲ بیتی عمل کنند. در نسخه ۳۲ بیت میزان قابل استفاده از رَم رایانه حداکثر ۳٫۵ گیگابایت می باشد، لذا استفاده از نسخه ۳۲ بیت بر روی رایانه های با رَم بیشتر سبب بی استفاده ماندن باقی رَم سیستم می شود. با این حال برای رایانه های قدیمی تر یا با قدرت پایین تر نسخه ۳۲ بیت به مراتب عملکرد بهتری دارد زیرا نسخه ۶۴ بیت برای اینگونه رایانه ها بسیار سنگین کار میکند. به زبان ساده، در صورتی که رَم سیستم شما کمتر از ۴ گیگابایت می باشد، نسخه ۳۲ بیت گزینه مناسبی است اما در صورتی که سیستم دارای رَم ۴ گیگابایت یا بیشتر است حتماً نسخه ۶۴ بیت را استفاده کنید.

ویندوز با موفقیت نصب شده اما گرافیک ، صدا یا شبکه بی سیم رایانه من کار نمی کند...

در ویندوز Auto7 درایورهای (برنامه های شناسایی قطعات رایانه ها) جامع بسیاری از سخت افزارها گنجانده شده، اما گاهی سخت افزار برخی رایانه ها از درایورهای جامع پشتیبانی نمی کنند. لذا بایستی درایور مخصوص آن را از سی دی همراه رایانه نصب کرد. در صورتیکه سی دی آن را در اختیار ندارید می توانید از سایت مربوط به آن قطعه به صورت رایگان دانلود کنید. در مورد لپتاپ ها کار بسیار ساده تر است زیرا درایور تمامی سخت افزارهای یک لپتاپ در سایت سازنده آن بصورت یکجا قابل دانلود هستند. فقط کافی است نام لپتاپ خود (یا قطعه مربوطه در رایانه) را به همراه لغت Driver در اینترنت جستجو کنید.

بعد از نصب ویندوز ، کلیدهای مربوط به کنترل صدا و نور تصویر لپتاپ من کار نمی کنند...

برنامه های مربوط به فعال سازی این کلیدها برای هر سری لپتاپ منحصر به فرد است و شما بایستی برنامه مربوط به این امکانات را از سی دی همراه لپتاپ یا از سایت سازنده لپتاپ خود دریافت و نصب کنید. بدیهی است که عدم فعال سازی این کلیدها نقصی در عملکرد لپتاپ شما ایجاد نمی کند و اینها صرفاً کلیدهای میانبر برای قسمت های مختلف ویندوز شما هستند. به عنوان مثال، برای تنظیم نور مانیتور لپتاپ میتوانید کلید ویندوز () را نگه داشته و کلید X را بفشارید تا پنجره ای مخصوص کنترل قطعات مختلف لپتاپ شما باز شود. یکی از این گزینه ها برای تنظیم نور مانیتور می باشد.

من برنامه مربوط به کلیدهای صدا و نور لپتاپ را نصب کردم ولی نور مانیتور ناگهان به حداقل یا حداکثر مقدار رسید و قابل تغییر هم نیست. لپتاپم خراب شد ؟

نترسید، مشکلی برای لپتاپ شما پیش نیامده و چیزی هم نسوخته ! فقط لازم است درایور گرافیک لپتاپ خود را حذف و مجدد از سی دی همراه لپتاپ یا سایت سازنده آن دریافت و نصب کنید. درایورهای همه لپتاپ ها در سایت سازندگان آنها بصورت رایگان قابل دریافت هستند. در صورتیکه لپتاپ شما دارای دو کارت گرافیک است فقط کافی است گرافیک Intel آن را حذف و نصب مجدد کنید. این مشکل در مواردی پیش می آید که برنامه میانبر کلیدهای نور و صدا با درایور جامع گرافیک همخوانی نداشته باشد که در این صورت با انجام مراحل ذکر شده به سادگی رفع می شود.

نکته : برای حذف درایور گرافیک خود بایستی کلید استارت () را زده و در قسمت پایین آن این فرمان را تایپ کنید : devmgmt.msc ؛ سپس در پنجره باز شده در زیر مجموعه “Display adapters” گرافیک Intel را یافته و روی آن کلیک راست کنید و گزینه “Uninstall” را انتخاب کنید. با تایید این گزینه درایور گرافیک اینتل شما حذف خواهد شد.